Εγγραφείτε στο forum της ομάδας μας! Για τα ήδη μέλη μας,
κάνετε login και στη συνέχεια αν είναι κι άλλα μέλη συνδεδεμένα
μπορείτε να συνδεθείτε στο chat στο πάνω μέρος της κεντρικής
σελίδας, κάνοντας απλά κλικ στο κουμπί "Σύνδεση".

Για να επισκεφτείτε το επίσημο site της ομάδας μας, μπείτε
στο www.perissosfc.eu

Σας ευχαριστούμε!
Εγγραφείτε στο forum της ομάδας μας! Για τα ήδη μέλη μας,
κάνετε login και στη συνέχεια αν είναι κι άλλα μέλη συνδεδεμένα
μπορείτε να συνδεθείτε στο chat στο πάνω μέρος της κεντρικής
σελίδας, κάνοντας απλά κλικ στο κουμπί "Σύνδεση".

Για να επισκεφτείτε το επίσημο site της ομάδας μας, μπείτε
στο www.perissosfc.eu

Σας ευχαριστούμε!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sideris

sideris


Αριθμός μηνυμάτων : 603
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Ultimate Universe

19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]    19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   EmptyΠεμ Μαρ 22, 2012 1:37 pm

Μπάλα!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την sideris στις Σαβ Μαρ 24, 2012 1:34 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://marvel.com/
chris7

chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : ΒΟΥΛΑ

19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]    19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   EmptyΠαρ Μαρ 23, 2012 1:16 pm

Λοιπόν για να τελειώνουμε με αυτήν την φαρσοκωμωδία.
Δεν είμαι διατεθειμένος και ούτε τόσο μαζόχας να συνεχίσω να έρχομαι να τα δίνω όλα,να δίνω τα πιο πολλά λεφτά από όλους που δεν μου περισσεύουν (τουλάχιστον 20 ευρώ κάθε φορά) και να τα ακούω και από πάνω.Επίσης δεν ήξερα οτί για να παίξεις σε αυτήν την ομάδα (που αν θυμάμαι καλά ήμουν ένας από αυτούς που την δημιούργησαν-στήριξαν) θα πρέπει να είσαι επαγγελματίας παίχτης και οτί εγώ ΔΕΝ ΚΑΝΩ.Αφού είμαι τόσο λίγος να μην σας το χαλάω κιόλας.
Ακόμα συγνώμη που είμαι ο μόνος που προσπαθώ αντί να τελειώσω την φάση να δίνω και καμιά πάσα ή έστω προσπαθώ να δώσω πάσες, που οι πιο πολύ που έρχονται τελευταίως δεν ξέρουν τι είναι αυτό και ΔΕΝ ΚΑΝΩ γιατί την κάνω λάθος.Συγνώμη που στα στημένα κάνω μεταβιβάσεις στα πόδια του συμπαίχτη μου ενώ κάποιοι τερματοφύλακες δεν με βρίσκουν ούτε και καταλάθος, αλλά είπαμε, ΔΕΝ ΚΑΝΩ.
Με λίγα λόγια εγώ μια ζωή ερχόμαι γιατί το γουστάρω τρελά,για να νικάω,να ιδρώνω και να χαίρομαι το παιχνίδι.Με τα χρόνια δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχω καμιά όρεξη να έρχομαι να κάνω φασαρία και να την λέω σε αντιπάλους και συμπαίχτες.Ίσως κάποτε να μου άρεσε αυτός ο τρόπος αλλά τώρα πιά χαλιέμαι και στενοχωριέμαι.Εγώ με τον συγκεκριμένο τέρμα δεν ξανά κατεβαίνω.Προτιμώ να παίξουμε με πέντε παίχτες παρά να έρθω ξανά και να χαλαστώ.
Πραγματικά κάντε ότι καταλαβαίνετε,δεν με νοιάζει(ΑΛΛΩΣΤΕ ΩΣ ΓΝΩΣΤΩΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ)!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sideris

sideris


Αριθμός μηνυμάτων : 603
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Ultimate Universe

19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]    19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 2:13 am

Κρις καταρχήν γίνεσαι πολύ άδικος με όλη την ομάδα!
Δε νομίζω κανείς από τους βασικούς μας παίκτες να σου είπε ποτέ ότι "ΔΕ ΚΑΝΕΙΣ". Οπότε δε καταλαβαίνω κ το λόγο που το γράφεις στο φόρουμ.
Μόνο το τέρμα σου το είπε ο οποίος γνωρίζεις καλά ότι τον φέρνουμε λόγω έλλειψη ατόμων κ ήδη ψάχνουμε πολύ καιρό για άλλον για το επόμενο πρωτάθλημα. Οπότε βάλτα αποκλειστικά μαζί του κ άσε τους υπόλοιπους. Δε μπορεί να πάρει το φταίξιμο κάποιος για τις πράξεις κάποιου άλλου επειδή απλά τον έφερε!!!
Τώρα το ότι έφυγες στο 2-3 κ τσατίστηκες με όλους μας λες κ σε βρίσαμε όλοι μας ή σου είπαμε όλοι ότι "ΔΕ ΚΑΝΕΙΣ" το βρίσκω το λιγότερο άδικο προς όλους μας.
Δλδ ΕΓΩ τα πρώτα χρόνια που έκανα κοντρόλ με τα 2 μου καλάμια κ μου λέγατε όλοι ότι "δε κάνω" τι σήμαινε αυτό?Να τσατιστώ κ να τα παρατάω κάθε φορά?Απλά δε δίνεις σημασία, πιστεύεις στον εαυτό σου κ αγωνίζεσαι για το καλό της ομάδας πάνω απόλα από όποιον κ να ακούς άσχημα σχόλια. Δλδ άμα στο έλεγε αντίπαλος τι διαφορά θα είχε?
Για τα λεφτά επίσης το θεωρώ άδικο να λες, γιατί όλοι μας έχουμε χαλάσει άπειρα!Ο κώστας με τον μιχάλη που ήσαντε τραυματίες για πάνω από μήνα πληρώνανε 10ευρα και ας μη παίζανε πόσο καιρό!!!Ή πόσες φορές έχει πληρώσει ο Κώστας το παιχνίδι κ για τον Βασίλη επειδή είναι μικρός κ δεν έχει τόσα να χαλάει. Ή ο μιχάλης μόνος του που είναι ο πιο νέος βασικός του Περισσού πλήρωνε χωρίς να έχει ΚΑΜΙΑ υποχρέωση 10ευρα για να έρχεται ο Τσάρτας από Χαλκίδα.
Για τον μικρό που δε δίνει πάσες τι να πω?Δίκιο έχεις αλλά αναγκαστικά έρχεται αφού δεν έρχεται ο υπόλοιπος μισός Περισσός!Αμα έχεις άτομα φέρε εσύ.
ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ και είναι κρίμα μετά από τόσα χρόνια να χαλιόμαστε χωρίς πραγματικά κανένα λόγο!
Χάσαμε με μόλις ένα γκολ από το δεύτερο του πρωταθλήματος. Άμα δεν έφευγες την ώρα που είχανε χεστεί πάνω τους το σκέφτηκες τι μπορεί να γινότανε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://marvel.com/
chris7

chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : ΒΟΥΛΑ

19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]    19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 10:05 pm

Απόστολε, δεν νομίζω οτί γίνομαι άδικος,και με κανέναν.
Για πιο λόγο να μην το γράψω στο forum?Επίσης νομίζω οτί είμαι σαφής σε ποιούς αναφέρομαι και το γιατί.Το λέω ξεκάθαρα
οτί το πρόβλημα μου είναι το τέρμα (ποιούς υπόλοιπους να αφήσω?)και οτί δεν υπάρχει περίπτωση να ξανά έρθω αν είναι και
αυτός.Ξέρεις οτι είμαι και εγώ ένας από αυτούς που ψάχνω για μόνιμα άτομα.Άν μέτα από όλα αυτά που άκουσα από το τέρμα έμενα
μέσα στον αγώνα θα τρώγαμε τουλάχιστον άλλα δύο.Για το καλό της όμαδας προτίμησα να βγώ εγώ και όχι ο Κώστας που θα πρόσφερε
σίγουρα πολύ περισσότερα από τι εγώ έτσι όπως είχα τσαντιστεί,αλλίως θα είχα κάτσει μέσα εγωιστικά και θα το διάλαγα το παιχνίδι.
Δεν υπάρχει ούτε μία πιθανότητα να σου έχω πεί ποτέ οτί δεν κάνεις για οποιοδήποτε λόγο.Ποιός είμαι εγώ να πώ σε κάποιον οτί δεν
κάνει.Ίσα ίσα είμαι ο πρώτος που έχω πει οτι δεν έχω ιδέα από ποδόσφαιρο αλλά το γουστάρω και προσπαθώ.Τέτοιες κακίες γιατί
κάποιος δεν γουστάρει την φάτσα μου ή γιατί έχει ψυχολογικά δεν τις δέχομαι είτε το θέλετε είτε όχι και δεν έχει σχέση ποιός
θα μου το έλεγε(αν που δεν καταλαβαίνω αυτό που λές αν μου το έλεγε αντίπαλος?τι σχέση έχει?)
Πως γίνετε να μου λες οτί έχω άδικο για τα λεφτά?Εγώ έχω χαλάσει τουλάχιστον τα διπλάσια απο τον καθένα σας στα άπειρα που
λες οτι χαλάτε και εσείς!!!Τα δικά σας 10εύρα είναι για εμένα 20ευρα και για πάρα πολλά χρόνια...οχι για ένα ή δύο.Αλλά
έχω δεχτεί το ποσό που έχουμε πει και δεν έχω κανένα πρόβλημα απο την στιγμή που έρχομαι και το ευχαριστιέμαι
.Αλλά
επειδή έχω φτάσει στο αμήν δεν πρόκειται να ξανά έρθω να τα δώσω αυτά τα λεφτά χωρίς να περνάω καλά και να το ευχαριστιέμαι.
Αν είναι έτσι κάθομαι και στο σπίτι μου!...και εγώ για μην χαλιόμαστε (άλλο) τα έγραψα όλα αυτά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mirallas

Mirallas


Αριθμός μηνυμάτων : 252
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2008
Ηλικία : 41
Τόπος : Athina

19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]    19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   EmptyΚυρ Μαρ 25, 2012 11:08 am

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΞΕΚΙΝΑΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.Η ΠΕΜΠΤΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕΡΑ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΡΕΖΙΛΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!ΕΓΩ ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΝΠΟΤΕ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΡΕ ΣΥ ΔΕΝ ΕΞΕΡΕΙ ΜΠΑΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΦΕΡΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ 1 ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΧΟΥΝΕ ΒΡΕΘΕΙ ΟΠΟΤΕ ΛΥΘΗΚΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕ ΟΥΤΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΝΤΡΕΣ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΤΧΥΑΙΑ Η ΣΕΙΡΑ(ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ,ΧΡΗΣΤΟΣ,ΝΙΚΟΣ.ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΙ ΜΙΧΑΛΗΣ)ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΑΠΛΩΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ,
Η ΟΜΑΔΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΤΕΡΜΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ,ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ 1 ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟΝ ΑΛΛΟΙΩΣ ΘΑ ΛΕΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙ ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7

chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : ΒΟΥΛΑ

19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]    19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   EmptyΔευ Μαρ 26, 2012 7:31 am

Κώστα καλημέρα,
Καλά κάνεις και το λες οτί σε πείραξε.Εκείνη την στιγμή και εγώ όμως ένιωσα πολύ μ_κας να έρχομαι απο εκεί που έρχομαι κάθε φορά και να ακούσω αυτό που άκουσα, και αντέδρασα έτσι!Αλλά για τον λόγο που ανέφερες και για τα άτομα που ανέφερες πλήρωσα κανονικά!
Όσο για τέρμα ψάχνω να βρω και εγώ(μακάρι να βρούμε επιτέλους)..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sideris

sideris


Αριθμός μηνυμάτων : 603
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Ultimate Universe

19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]    19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   EmptyΔευ Μαρ 26, 2012 7:53 am

Εγώ απλά λέω ότι δε θα έπρεπε να δίνεις καμία σημασία σε ότι ακούς είτε είναι από το τέρμα, είτε από αντίπαλο είτε από τον άλλον τον μικρό γιατί εκνευρίζεσαι κ κάνει κακό στο παιχνίδι σου. Θα πρέπει να συγκεντρώνεσαι ΜΟΝΟ στο παιχνίδι. Αγωνιστικά καθαρά αναφέρομαι.
Για τέρμα έτσι κ αλλιώς ψάχναμε τώρα απλά θα πρέπει να βρούμε μία ώρα αρχύτερα.
Η ομάδα είναι αυτοί που την έχουνε πονέσει κ την πονάνε τόσα χρόνια κ έχουν δώσει κ τα παντα από το υστέρημμα τους.
ΠΕΡΙΣΣΟΣ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://marvel.com/
chris7

chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : ΒΟΥΛΑ

19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]    19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   EmptyΔευ Μαρ 26, 2012 8:30 am

Απόστολε καλημέρα,
Θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά κάπου υπάρχουν και κάποια όρια(τουλάχιστον για μένα!).Την πέμπτη καλώς ή κακώς ο συγκεκριμένος ξεπέρασε τα δικά μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosjc
MoDeRaToR
nikosjc


Αριθμός μηνυμάτων : 707
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : Χαλκίδα!

19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]    19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   EmptyΤρι Μαρ 27, 2012 3:57 pm

Καλησπέρα σε όλους. Δεν ξέρω γιατί έχουμε ξεφύγει έτσι, αλλά επειδή το πράγμα πάει από το κακό στο χειρότερο νομίζω ότι κάποια πράγματα πρέπει να ξεκαθαρίσουν. Την πονάω πραγματικά αυτή την ομάδα και στεναχωριεμαι πολύ που φτάνουμε σε ακρότητες.

Εγώ θα μιλήσω για εμένα προσωπικά, για γεγονότα που έχουν γίνει και που έχουν άμεση σχέση με εσάς, τους πάνω απ’ όλα καλούς φίλους και μετά συμπαίχτες μου, που πραγματικά δεν θέλω (και ελπίζω) να μην χαλάσω τις καρδιές μας, αλλά νομίζω ότι οι αλήθειες πρέπει να λέγονται και να συζητιούνται.

Εδώ και αρκετό καιρό έχω σταματήσει να έρχομαι για μπάλα. Οι βασικοί λόγοι είναι βεβαίως κυρίως οι οικονομικοί. Εμένα ένας αγώνας για να έρθω, και χωρίς να πληρώνω γήπεδο, και με τα +10€ που μου έδιναν από το υστέρημα τους - και τους ευχαριστώ πάρα πολύ-, ο Κώστας, ο Μάικ και ο Απόστολος, μου στοιχίζει τουλάχιστον 15€, συν πολλά χιλιόμετρα, φθορές και σέρβις για το αυτοκίνητο. Μάλιστα για ένα πολύ μεγάλο διάστημα έφερνα και "πλήρωνα" και δεύτερο άτομο για να έχουμε τέρμα. Πέρα από το οικονομικό όμως, εκεί που το πήρα τελικά απόφαση να απομακρυνθώ, το κίνητρο αν θέλετε, ήταν η κατάσταση που επικρατούσε στην ομάδα. Ένας Κώστας (Τέρμας) να κρίνει και να κατακρίνει τους πάντες, να τα παρατάει και να μας κρεμάει συνεχώς, να τσακώνεται με όλους και με όλα, αλλά και ένας Βέρερ να γκρινιάζει και να τσακώνετε κάθε λεπτό με τους διαιτητές, ένας Χρήστος να τσαντίζετε με όποιον ασχοληθεί μαζί του (συμπαίχτη ή αντίπαλο) ακόμα και απλά επειδή τον στραβοκοίταξε, έναν Απόστολο να τα βλέπει και να χαλιέται και στο τέλος να «αδιαφορεί» για όλα αυτά, και έπιασα τον εαυτό μου στην αρχή να εκνευρίζομαι αφάνταστα, μετά να αδιαφορώ και εγώ, και στο τέλος να μην μου κάνει κέφι όχι μόνο να έρθω για μπάλα, αλλά ούτε και στο φόρουμ να μπαίνω και να διαβάζω για την κατάσταση που επικρατεί. Για τα αγωνιστικά, με τις μόνιμες ατομιστίες από τους μικρούς, την «ότι να’ναι» αγωνιστική συμπεριφορά από όλους μας, κλπ δεν θα μιλήσω, γιατί μέσα στο παιχνίδι είναι αυτά. Και κάποτε είχαμε μόνο με αυτά να ασχοληθούμε. Τώρα έχουμε τους τσακωμούς και τις παρεξηγήσεις.

Όσο για τους «έξτρα» που έρχονται, θεωρώ ότι ναι μεν έχουμε δικαίωμα να γκρινιάξουμε για κάποια προβλήματα που δημιουργούν, αλλά θα πρέπει προσέχουμε πως και τι λέμε. Είναι φίλοι/γνωστοί των παιδιών (Κώστα, Απόστολου, Μάικ, κλπ) και έρχονται για να καλύψουν θέσεις για τους «βασικούς» που δεν έρχονται. Μάλιστα μόνο μπράβο πρέπει να λέμε στα παραπάνω παιδιά που ασχολούνται και βρίσκουν όποιους μπορούν για να βοηθήσουν την ομάδα. Αν δεν μας κάνουν αυτοί που έρχονται, να το λέμε σε αυτούς μήπως βρουν άλλα άτομα. Αν δεν υπάρχουν άλλοι το σκεφτόμαστε μόνοι μας για το αν θέλουμε να συμμετέχουμε σε μια τέτοια ομάδα ή όχι. Το να γυρίζει τώρα ο Βερερ και να ζητάει συγνώμη (όπως έκανε και με εμένα παλαιότερα σε αντίστοιχο περιστατικό) είναι εντελώς άτοπο και άδικο για τον ίδιο, αφού για καλό προσπαθεί να βρει άτομα.

Εγώ προσωπικά από την μια κουράστηκα να έρχεται ο κάθε τυχάρπαστος (όχι με την κακή έννοια, ο καθένας έχει την νοοτροπία του που απλά μπορεί να είναι διαφορετική από την δική μας), να μου χαλάει το κέφι και την διασκέδαση, αλλά από την άλλη αφού δεν μπορώ να βρω λύση ώστε να έρχονται κάποιοι μόνιμα είτε λέω τους ανέχομαι και έρχομαι για μπάλα, είτε λέω δεν τους ανέχομαι και δεν έρχομαι.

Χρήστο και εγώ σε βρίσκω άδικο με την ομάδα και τα βασικά μέλη της, αφού ποτέ δεν σου έχει πει κανένας ότι "δεν κάνεις" (εντάξει λίγο χασογκόλη σε λέμε, αλλά οκ! Razz ). Το θέμα είναι ότι υπάρχουν όντως στιγμές που αδικείς την ομάδα με το να τσαντίζεσαι με άκυρους συμπαίχτες ή αντιπάλους, και μάλιστα θεωρώ ότι δίνεις αξία με αυτόν τον τρόπο σε πολλούς που δεν το αξίζουν και αδικείς τους υπόλοιπους!

Νομίζω ότι από την στιγμή που λύση με σταθερά άτομα δεν υπάρχει, θα πρέπει να ρίχνουμε νερό στο κρασί μας και να γράφουμε στα @@ρια μας αυτούς που το παίζουν έξυπνοι κρίνοντας μας, αλλιώς καθόμαστε σπίτι μας. Εγώ επέλεγα το 2ο, και λόγω οικονομικών βεβαίως, για μένα αλλά και για την ομάδα που αναγκαζόταν να δίνει περισσότερα χρήματα για να παίζω εγώ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.perissosfc.eu
Mirallas

Mirallas


Αριθμός μηνυμάτων : 252
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2008
Ηλικία : 41
Τόπος : Athina

19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]    19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   EmptyΠεμ Μαρ 29, 2012 5:10 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ,Ο ΝΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΛΑ.ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΚΑΘΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΓΩ ΝΙΚΟ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΘΑ ΕΛΛΑΤΩΣΩ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ Very Happy
ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosjc
MoDeRaToR
nikosjc


Αριθμός μηνυμάτων : 707
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : Χαλκίδα!

19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]    19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]   EmptyΠαρ Μαρ 30, 2012 7:51 am

Κώστα θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου ότι δεν πρέπει να τα παρατάμε. Αλλά όταν έχεις να κάνεις με μια ομάδα ατόμων και είσαι οκ μαζί τους, και μετά μπαίνουν κι άλλοι που μπορεί να μην σου ταιριάζουν ή να σου δημιουργούν προβλήματα και χαλάνε το κλίμα παρέας, τότε δεν μπορείς να επιβάλεις το να φύγουν οι άλλοι. Ειδικά όταν υπάρχει ανάγκη για άτομα στην ομάδα και ειδικά όταν εγώ δεν έχω τη δυνατότητα να έρχομαι συνέχεια ώστε να χρειάζεται ένας "ξένος" λιγότερος και να μπορώ να έχω λόγο στο ποιοι έρχονται και ποιοι όχι. Μακάρι να μπορούσαμε να είμαστε και πάλι όλοι μια παρέα και να έρχεται και ο Σωτήρης και ο Γιάννης συνέχεια και να μην είχαμε ανάγκη κανέναν! Αφού δεν γίνεται αλλιώς όμως, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αφήσεις την ομάδα να προχωρήσει με τα παιδιά που μπορούν να έρχονται συνέχεια, με τα όποια αρνητικά μπορεί να έχει αυτό και να βοηθάς όποτε μπορείς.

Και ειδικότερα για εμένα γνωρίζεις πολύ καλά ότι μπορεί όλα τα παραπάνω που γράφω να ήταν η αφορμή να απομακρυνθώ κάπως, ο βασικός όμως λόγος είναι αυτός που αναφέρω πρώτα από όλα. Τα δύσκολα οικονομικά και ο μεγάλος φόρτος εργασίας που έχει φτάσει να μας πνίγει. Ελπίζω σύντομα να είμαι σε θέση να βοηθήσω και πάλι την ομάδα σε πιο σταθερούς ρυθμούς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.perissosfc.eu
 
19η Αγωνιστική Πέμπτη 22/03/12 - 21:00 - Gipedakia [σκορ:2-3 ]
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Αθλητική Ομάδα :: Συναντήσεις-Προπονήσεις-
Μετάβαση σε: