Εγγραφείτε στο forum της ομάδας μας! Για τα ήδη μέλη μας,
κάνετε login και στη συνέχεια αν είναι κι άλλα μέλη συνδεδεμένα
μπορείτε να συνδεθείτε στο chat στο πάνω μέρος της κεντρικής
σελίδας, κάνοντας απλά κλικ στο κουμπί "Σύνδεση".

Για να επισκεφτείτε το επίσημο site της ομάδας μας, μπείτε
στο www.perissosfc.eu

Σας ευχαριστούμε!
Εγγραφείτε στο forum της ομάδας μας! Για τα ήδη μέλη μας,
κάνετε login και στη συνέχεια αν είναι κι άλλα μέλη συνδεδεμένα
μπορείτε να συνδεθείτε στο chat στο πάνω μέρος της κεντρικής
σελίδας, κάνοντας απλά κλικ στο κουμπί "Σύνδεση".

Για να επισκεφτείτε το επίσημο site της ομάδας μας, μπείτε
στο www.perissosfc.eu

Σας ευχαριστούμε!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sideris

sideris


Αριθμός μηνυμάτων : 603
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Ultimate Universe

9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]    9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   EmptyΤετ Νοε 16, 2011 2:24 pm

Δε τα παρατάμε, έχουμε ακόμα μισό πρωτάθλημα !
Πάμε πιο γερά από ποτέ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://marvel.com/
Mirallas

Mirallas


Αριθμός μηνυμάτων : 252
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2008
Ηλικία : 41
Τόπος : Athina

9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]    9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   EmptyΤετ Νοε 16, 2011 4:39 pm

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΣΑΣ ΕΜΨΥΧΩΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7

chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : ΒΟΥΛΑ

9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]    9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   EmptyΤετ Νοε 16, 2011 7:45 pm

Kώστα το πόδι τελικά δεν πέρασε Question No Crying or Very sad
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΡΕ ΠΕΡΙΣΣΑΡΑ Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sotirispap

sotirispap


Αριθμός μηνυμάτων : 113
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2009

9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]    9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   EmptyΠεμ Νοε 17, 2011 8:22 am

Θα έρθω σήμερα. Τα λέμε στο γήπεδο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sotirispap

sotirispap


Αριθμός μηνυμάτων : 113
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2009

9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]    9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   EmptyΠαρ Νοε 18, 2011 9:22 am

Μάγκες σόρρυ για χθες αλλά γύρισα 22:00 σπίτι!!! Μου ήταν αδύνατο να έρθω. Ελπίζω να κερδίσαμε τουλάχιστον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosjc
MoDeRaToR
nikosjc


Αριθμός μηνυμάτων : 707
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : Χαλκίδα!

9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]    9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   EmptyΠαρ Νοε 18, 2011 10:00 am

Τα ίδια και τα ίδια, μας πρήξατε…

Τι να πεις; Γιατί να πεις; Υπάρχει κανένας λόγος, θα σ’ ακούσει κανένας; Μπα…
Για ακόμα μια φορά ο PFC θα πέσει θύμα της ανευθυνότητας κάποιων. Αν και αρκετά εκνευρισμένος δεν θα επεκταθώ για να μην έχουμε και παρεξηγήσεις και θα περάσω στα του χθεσινού αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο λοιπόν, με τον Περισσό να τα δίνει όλα κατεβάζοντας με το ζόρι εξάδα αφού για ακόμα μια φορά υπερέβησαν εαυτόν παίχτες όπως ο Κώστας.Β που αν και τραυματίας ήρθε να βοηθήσει την ομάδα και έπαιξε τερματοφύλακας, απέναντι σε έναν πάρα πολύ δυνατό αντίπαλο, ο Περισσός όχι μόνο θα καταφέρει να είναι κοντά στο σκορ, αλλά ήλεγχε το παιχνίδι και προηγήθηκε και δύο φορές! Οι αντίπαλοι μπαίνοντας δυνατά θα ανοίξουν το σκορ. Άμεσα όμως ο Χρήστος.Σ όντας σε πολύ καλή μέρα, με απευθείας πλασέ ύστερα από πίεση της άμυνας του PFC και λάθος των αντιπάλων θα ισοφαρίσει το σκορ σε 1-1. Σύντομα ο Περισσός ανεβάζοντας στροφές θα παίξει πολύ όμορφο ποδόσφαιρο. Με άμυνα βράχο πίσω, με τον Γιάννη.Θ να μην αφήνει τίποτα να περάσει, και τους Απόστολο.Σ και Μιχάλη.Κ να καλύπτουν τις πτέρυγες, αλλά και να ανεβαίνουν και να βοηθάνε επιθετικά, η ομάδα του Περισσού θα καταφέρει να γυρίσει το σκορ και να προηγηθεί. Ο Γιάννης.Θ θα κλέψει την μπάλα στο κέντρο και με 2 προσποιήσεις θα αδειάσει τους αντιπάλους του, θα περάσει στα δεξιά στον Απόστολο ο οποίος έχει ξεκινήσει κούρσα και θα γυρίσει άμεσα την μπάλα παράλληλα στο τέρμα που θα βρει τον ξαμαρκάριστο Χρήστο.Σ που εύκολα θα κάνει 2-1! Δυστυχώς η πίεση των αντιπάλων στην συνέχεια θα φέρει το σκορ και πάλι στα ίσια και στο 2-2. Και πάλι όμως ο Περισσός θα προηγηθεί! Με μια παρόμοια φάση, αλλάζοντας η μπάλα γρήγορα από παίχτη σε παίχτη αυτή τη φορά απέναντι από τα δίχτυα θα βρεθεί ο Νίκος.Χ που θα κάνει το 3-2. Το ημίχρονο φτάνει στο τελευταίο πεντάλεπτο και η κούραση των παιχτών του Περισσό έχει αρχίσει να κάνει την εμφάνιση της. Οι αντίπαλοι πιέζουν ασφυκτικά, δείχνουν ότι τεχνικά είναι ανώτεροι και έτσι θα καταφέρουν για μια ακόμα φορά να ισοφαρίσουν. Μάλιστα με ένα μακρινό σουτ και αφού η μπάλα περάσει ανάμεσα και κάτω από πόδια αμυντικών του Περισσού, και με τον Κώστα.Β χωρίς ορατότητα, οι αντίπαλοι θα ευτυχίσουν να προηγηθούν με 3-4. Ο Περισσός θα μαζέψεις τις δυνάμεις που του απομένουν, θα τα δώσει όλα και για ακόμα μια φορά ο Χρήστος.Σ θα είναι αυτός που θα δώσει την λύση και με εκπληκτικό άμεσο πλασέ πάνω στην κίνηση στην ευκαιρία που θα του παρουσιαστεί μετά από κλέψιμο του Μιχάλη.Κ, θα φέρει και πάλι το παιχνίδι στα ίσια και στο 4-4!

Ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο θα λήξει λοιπόν, όμως η… απουσία πάγκου θα φέρει τον Περισσό σε δύσκολη θέση. Οι παίχτες εξουθενωμένοι, χωρίς βοήθειες θα προσπαθήσουν να μαζέψουν ανάσες για το 2ο ημίχρονο ελπίζοντας να καταφέρουν να έχουν την ίδια απόδοση με το πρώτο ημίχρονο. Φευ! Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ο Περισσός πολύ γρήγορα θα βρεθεί με 2 τέρματα πίσω! Οι αντίπαλοι θα συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό, ατομικά είναι σαφώς ανώτεροι με πολύ καλά τεχνικά χαρακτηριστικά και η ισορροπία που έφερνε η δύναμη και η ομαδικότητα του Περισσού πλέον έχουν χαθεί λόγω της κούρασης. Σε αυτό το διάστημα, σχετικά νωρίς ο Περισσός θα καταφέρει και πάλι να ανέβει και να πιέσει ψηλά, όμως εδώ η τύχη του γύρισε, για ακόμα ένα παιχνίδι, την πλάτη. Με την σέντρα, μετά το 4-6, ο Νίκος.Χ θα επιχειρήσει απευθείας το σουτ, όπου με μεγάλη δύναμη και με τον τερματοφύλακα απλά να παρακολουθεί, η μπάλα θα σταματήσει στο αριστερό κάθετο δοκάρι! Στη συνέχεια θα χαθούν πολύ καλές ευκαιρίες με τους παίχτες του Περισσού να βρίσκουν τους χώρους και να επιχειρούν σουτ, όμως λίγο το ότι ο αντίπαλος τερματοφύλακας ήταν σε πολύ καλή βραδιά, λίγο ότι η κούραση δεν ευνοούσε, δεν κατέληγαν στα δίχτυα με αποτέλεσμα να πέφτει η ψυχολογία του Περισσού και να δίνει την ευκαιρία στους αντιπάλους για αντεπιθέσεις. Έτσι αντί η ψαλίδα να κλείσει, άρχισε να ανοίγει και να ξεφεύγει επικίνδυνα. Σύντομα λοιπόν το σκορ θα φτάσει στο 4-8 και κάπου εκεί όλα τελείωσαν. Οι αντίπαλοι οργίαζαν στο πτώμα του Περισσού, ο οποίος πάλευε μεν όσο μπορούσε, η καρδιά ήθελε, αλλά το σώμα αδυνατούσε! Τι κι αν χάθηκαν και άλλες ευκαιρίες, τι κι αν κατάφερε να πετύχει ένα ακόμα τέρμα με τον Νίκο.Χ το σκορ ξέφυγε και το παιχνίδι έκλεισε στο 5-13!

Κι όμως, ήταν ένα παιχνίδι που ο Περισσός το είχε. Ήθελε μόνο βοήθειες από τον πάγκο, λίγη ξεκούραση των παιχτών, μια ανανέωση για να μπορούν να συνεχίσουν αυτό που ξεκίνησαν στο πρώτο ημίχρονο και το έκαναν τέλεια! Δυστυχώς το κρέμασμα συνεχίζεται…

Σκορερς:
Χρήστος.Σ: 3 Γκολ
Νίκος.Χ: 2 Γκολ
------------------------------
Γιάννης.Θ
Απόστολος.Σ
Μιχάλης.Κ
Κώστας.Β (Τ)

MVP: Μια πολύ δύσκολη επιλογή, με τους παίχτες της άμυνας να δίνουν ρεσιτάλ, αλλά και μπροστά τους επιθετικούς να παλεύουν με όλες τους τις δυνάμεις, θα έλεγα ότι ο τίτλος με πολύ μικρή διαφορά από τους υπόλοιπους θα πρέπει να πάει στον Χρήστο.Σ που αξιοποίησε περισσότερες από τις ευκαιρίες που του δόθηκαν και βοήθησε και αμυντικά όσο του επέτρεπαν οι δυνάμεις του…



ΥΓ. Σωτήρη υπάρχουν και τα τηλέφωνα. Δεν ήθελα να επεκταθώ, αλλά μιας και έγραψες νομίζω ότι πρέπει. Εχθές, όπως και προηγούμενες φορές ακυρώθηκαν παίχτες (είτε εγώ, είτε ο Τόμπας) για να έρθεις εσύ και τελικά κατεβαίνουμε με 5-6 παίχτες με το ζόρι...
Λυπάμαι αλλά αυτό δείχνει αν μη τι άλλο έλειψη σεβασμου, και για να μην παρεξηγηθούμε δεν αναφέρομαι προσωπικά, αλλά καθαρά αγωνιστικά. Και δεν το κάνεις μόνο εσύ αλλά και άλλοι κατά καιρούς και αυτό πρέπει να σταματήσει. Θα είναι κρίμα να θέλεις κάποια στιγμή να έρθεις και να μην σε πιστεύουμε, να μην σε έχουμε υπολογίσει και να μαζευόμαστε 9-10 άτομα και να κάθεσαι (πλέον) στον πάγκο, αφού όπως καταλαβαίνεις είναι πιο λογικό να παίζουν αυτοί που έρχονται και είναι σωστοί απέναντι στην ομάδα ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ! Αν δεν μπορείς να έρθεις ειδοποίησε νωρίς ή αν δεν είσαι σίγουρος έλα, αλλά γνωρίζοντας ότι αν έχουμε μαζευτεί θα παίξεις απλά λιγότερο...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.perissosfc.eu
sideris

sideris


Αριθμός μηνυμάτων : 603
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Ultimate Universe

9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]    9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   EmptyΠαρ Νοε 18, 2011 11:29 am

Εγώ έχω να πω το εξής:
Επειδή έχω ΕΓΩ αναλάβει να ειδοποιώ ποιοι είναι να έρθουν, να κανονίζω να μην υπερβαίνουμε περίπου τα 7-8 άτομα, να αγχώνομαι μέχρι τελευταία στιγμή κ να βρίσκομαι κ στη δύσκολη θέση να ακυρώνω παίκτες πιο πριν για να μην είμαστε πληθώρα κ τελικώς να γίνεται μαλακία για το ΧΥ λόγο (γιατί έτσι έχουμε χάσει κ τα 4 παιχνίδια!!!κ το χειρότερο είναι ότι δε μπορέσαμε καν να το παλέψουμε) κ να μαζευομάστε 5 άτομα κ ένας τραυματίας κ στην ουσία να παραδινόμαστε κ να χάνουμε με κάτω τα χέρια κ στην τελική να τα ακούω από όλους!!!θέλω να πω ότι ευχάριστα παραιτούμαι!

Εγώ το μόνο που θα κάνω είναι να ανακοινώνω την ώρα κ όσοι είναι να μαζευόμαστε ας μαζευόμαστε(4,5,6,7,8,9 άτομα κάθε φορά). Τουλάχιστον δε θα φταίω εγώ.

Για τον αγώνα τι να πώ?Η φυσική μας κατάσταση είναι άθλια. Ένα ημίχρονο βγάλαμε. Αυτό τα λέει όλα.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://marvel.com/
sotirispap

sotirispap


Αριθμός μηνυμάτων : 113
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2009

9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]    9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   EmptyΠαρ Νοε 18, 2011 12:53 pm

nikosjc έγραψε:
Τα ίδια και τα ίδια, μας πρήξατε…

Τι να πεις; Γιατί να πεις; Υπάρχει κανένας λόγος, θα σ’ ακούσει κανένας; Μπα…
Για ακόμα μια φορά ο PFC θα πέσει θύμα της ανευθυνότητας κάποιων. Αν και αρκετά εκνευρισμένος δεν θα επεκταθώ για να μην έχουμε και παρεξηγήσεις και θα περάσω στα του χθεσινού αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο λοιπόν, με τον Περισσό να τα δίνει όλα κατεβάζοντας με το ζόρι εξάδα αφού για ακόμα μια φορά υπερέβησαν εαυτόν παίχτες όπως ο Κώστας.Β που αν και τραυματίας ήρθε να βοηθήσει την ομάδα και έπαιξε τερματοφύλακας, απέναντι σε έναν πάρα πολύ δυνατό αντίπαλο, ο Περισσός όχι μόνο θα καταφέρει να είναι κοντά στο σκορ, αλλά ήλεγχε το παιχνίδι και προηγήθηκε και δύο φορές! Οι αντίπαλοι μπαίνοντας δυνατά θα ανοίξουν το σκορ. Άμεσα όμως ο Χρήστος.Σ όντας σε πολύ καλή μέρα, με απευθείας πλασέ ύστερα από πίεση της άμυνας του PFC και λάθος των αντιπάλων θα ισοφαρίσει το σκορ σε 1-1. Σύντομα ο Περισσός ανεβάζοντας στροφές θα παίξει πολύ όμορφο ποδόσφαιρο. Με άμυνα βράχο πίσω, με τον Γιάννη.Θ να μην αφήνει τίποτα να περάσει, και τους Απόστολο.Σ και Μιχάλη.Κ να καλύπτουν τις πτέρυγες, αλλά και να ανεβαίνουν και να βοηθάνε επιθετικά, η ομάδα του Περισσού θα καταφέρει να γυρίσει το σκορ και να προηγηθεί. Ο Γιάννης.Θ θα κλέψει την μπάλα στο κέντρο και με 2 προσποιήσεις θα αδειάσει τους αντιπάλους του, θα περάσει στα δεξιά στον Απόστολο ο οποίος έχει ξεκινήσει κούρσα και θα γυρίσει άμεσα την μπάλα παράλληλα στο τέρμα που θα βρει τον ξαμαρκάριστο Χρήστο.Σ που εύκολα θα κάνει 2-1! Δυστυχώς η πίεση των αντιπάλων στην συνέχεια θα φέρει το σκορ και πάλι στα ίσια και στο 2-2. Και πάλι όμως ο Περισσός θα προηγηθεί! Με μια παρόμοια φάση, αλλάζοντας η μπάλα γρήγορα από παίχτη σε παίχτη αυτή τη φορά απέναντι από τα δίχτυα θα βρεθεί ο Νίκος.Χ που θα κάνει το 3-2. Το ημίχρονο φτάνει στο τελευταίο πεντάλεπτο και η κούραση των παιχτών του Περισσό έχει αρχίσει να κάνει την εμφάνιση της. Οι αντίπαλοι πιέζουν ασφυκτικά, δείχνουν ότι τεχνικά είναι ανώτεροι και έτσι θα καταφέρουν για μια ακόμα φορά να ισοφαρίσουν. Μάλιστα με ένα μακρινό σουτ και αφού η μπάλα περάσει ανάμεσα και κάτω από πόδια αμυντικών του Περισσού, και με τον Κώστα.Β χωρίς ορατότητα, οι αντίπαλοι θα ευτυχίσουν να προηγηθούν με 3-4. Ο Περισσός θα μαζέψεις τις δυνάμεις που του απομένουν, θα τα δώσει όλα και για ακόμα μια φορά ο Χρήστος.Σ θα είναι αυτός που θα δώσει την λύση και με εκπληκτικό άμεσο πλασέ πάνω στην κίνηση στην ευκαιρία που θα του παρουσιαστεί μετά από κλέψιμο του Μιχάλη.Κ, θα φέρει και πάλι το παιχνίδι στα ίσια και στο 4-4!

Ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο θα λήξει λοιπόν, όμως η… απουσία πάγκου θα φέρει τον Περισσό σε δύσκολη θέση. Οι παίχτες εξουθενωμένοι, χωρίς βοήθειες θα προσπαθήσουν να μαζέψουν ανάσες για το 2ο ημίχρονο ελπίζοντας να καταφέρουν να έχουν την ίδια απόδοση με το πρώτο ημίχρονο. Φευ! Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ο Περισσός πολύ γρήγορα θα βρεθεί με 2 τέρματα πίσω! Οι αντίπαλοι θα συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό, ατομικά είναι σαφώς ανώτεροι με πολύ καλά τεχνικά χαρακτηριστικά και η ισορροπία που έφερνε η δύναμη και η ομαδικότητα του Περισσού πλέον έχουν χαθεί λόγω της κούρασης. Σε αυτό το διάστημα, σχετικά νωρίς ο Περισσός θα καταφέρει και πάλι να ανέβει και να πιέσει ψηλά, όμως εδώ η τύχη του γύρισε, για ακόμα ένα παιχνίδι, την πλάτη. Με την σέντρα, μετά το 4-6, ο Νίκος.Χ θα επιχειρήσει απευθείας το σουτ, όπου με μεγάλη δύναμη και με τον τερματοφύλακα απλά να παρακολουθεί, η μπάλα θα σταματήσει στο αριστερό κάθετο δοκάρι! Στη συνέχεια θα χαθούν πολύ καλές ευκαιρίες με τους παίχτες του Περισσού να βρίσκουν τους χώρους και να επιχειρούν σουτ, όμως λίγο το ότι ο αντίπαλος τερματοφύλακας ήταν σε πολύ καλή βραδιά, λίγο ότι η κούραση δεν ευνοούσε, δεν κατέληγαν στα δίχτυα με αποτέλεσμα να πέφτει η ψυχολογία του Περισσού και να δίνει την ευκαιρία στους αντιπάλους για αντεπιθέσεις. Έτσι αντί η ψαλίδα να κλείσει, άρχισε να ανοίγει και να ξεφεύγει επικίνδυνα. Σύντομα λοιπόν το σκορ θα φτάσει στο 4-8 και κάπου εκεί όλα τελείωσαν. Οι αντίπαλοι οργίαζαν στο πτώμα του Περισσού, ο οποίος πάλευε μεν όσο μπορούσε, η καρδιά ήθελε, αλλά το σώμα αδυνατούσε! Τι κι αν χάθηκαν και άλλες ευκαιρίες, τι κι αν κατάφερε να πετύχει ένα ακόμα τέρμα με τον Νίκο.Χ το σκορ ξέφυγε και το παιχνίδι έκλεισε στο 5-13!

Κι όμως, ήταν ένα παιχνίδι που ο Περισσός το είχε. Ήθελε μόνο βοήθειες από τον πάγκο, λίγη ξεκούραση των παιχτών, μια ανανέωση για να μπορούν να συνεχίσουν αυτό που ξεκίνησαν στο πρώτο ημίχρονο και το έκαναν τέλεια! Δυστυχώς το κρέμασμα συνεχίζεται…

Σκορερς:
Χρήστος.Σ: 3 Γκολ
Νίκος.Χ: 2 Γκολ
------------------------------
Γιάννης.Θ
Απόστολος.Σ
Μιχάλης.Κ
Κώστας.Β (Τ)

MVP: Μια πολύ δύσκολη επιλογή, με τους παίχτες της άμυνας να δίνουν ρεσιτάλ, αλλά και μπροστά τους επιθετικούς να παλεύουν με όλες τους τις δυνάμεις, θα έλεγα ότι ο τίτλος με πολύ μικρή διαφορά από τους υπόλοιπους θα πρέπει να πάει στον Χρήστο.Σ που αξιοποίησε περισσότερες από τις ευκαιρίες που του δόθηκαν και βοήθησε και αμυντικά όσο του επέτρεπαν οι δυνάμεις του…



ΥΓ. Σωτήρη υπάρχουν και τα τηλέφωνα. Δεν ήθελα να επεκταθώ, αλλά μιας και έγραψες νομίζω ότι πρέπει. Εχθές, όπως και προηγούμενες φορές ακυρώθηκαν παίχτες (είτε εγώ, είτε ο Τόμπας) για να έρθεις εσύ και τελικά κατεβαίνουμε με 5-6 παίχτες με το ζόρι...
Λυπάμαι αλλά αυτό δείχνει αν μη τι άλλο έλειψη σεβασμου, και για να μην παρεξηγηθούμε δεν αναφέρομαι προσωπικά, αλλά καθαρά αγωνιστικά. Και δεν το κάνεις μόνο εσύ αλλά και άλλοι κατά καιρούς και αυτό πρέπει να σταματήσει. Θα είναι κρίμα να θέλεις κάποια στιγμή να έρθεις και να μην σε πιστεύουμε, να μην σε έχουμε υπολογίσει και να μαζευόμαστε 9-10 άτομα και να κάθεσαι (πλέον) στον πάγκο, αφού όπως καταλαβαίνεις είναι πιο λογικό να παίζουν αυτοί που έρχονται και είναι σωστοί απέναντι στην ομάδα ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ! Αν δεν μπορείς να έρθεις ειδοποίησε νωρίς ή αν δεν είσαι σίγουρος έλα, αλλά γνωρίζοντας ότι αν έχουμε μαζευτεί θα παίξεις απλά λιγότερο...


Νίκο το ξέρω και έχεις απόλυτο δίκιο, μιλάω μόνο ως αναφορά εμένα δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι, για τις 2 φορές που έλειψα απροειδοποίητα (δεν θυμάμαι αν ήταν παραπάνω) αλλά δυστυχώς σην δουλειά που είμαι δεν μπορώ να είμαι ποτέ σίγουρος τουλάχιστον όχι αυτήν την περίοδο γιατί επικρατεί ένα μπάχαλο, με την καλή έννοια εννοώ ότι έχει πολύ δουλειά. Όπως θα είδες χθες γύρισα σπιτι 22:00 το βράδυ και 22:30 κοιμόμουνα!!!! Όλη η εβδομάδα έτσι μας πάει και ο μήνας λογικά. Ενημερώνω από τώρα, να μην με υπολογίζεται από εδώ και πέρα, μέχρι νεωτέρας να χαλαρώσουμε λιγο στην δουλειά και να έχω και εγώ ένα πρόγραμμα για να ξέρω.
Πάντως ενημέρωσα χθες ότι πιθανότατα θα καθυστερούσα, όχι οτί δεν θα έρθω καθόλου βέβαια.
Anyway δεν παρεξηγούμε (τώρα στα γεράατα !!) ούτε να δικαιολογηθώ θέλω απλά λέω πως έχουν τα πράγματα.

Υ.Γ Πάντως χαζομάρα είναι όταν έρχομαι εγώ να μην έρχετε ο Νίκος Χ. και ο Βασίλης Τ. Μεγαλύτερη απώλεια είναι άμα δεν έρθει κάποιος από αυτούς τους 2 παρά άμα δεν έρθω εγώ. Ακόμα και αριθμητικά να το δεις καλύτερα να έρχονται 2 και να μην έρχετε 1 παρά το αντίθετο, πόσο μάλλον παιχτικά. Το καλύτερο βέβαια είναι να είμαστε και οι 3 αλλά ok δεν είναι και πολύ εύκολο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sideris

sideris


Αριθμός μηνυμάτων : 603
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Ultimate Universe

9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]    9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   EmptyΠαρ Νοε 18, 2011 1:37 pm

Βασικά ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μερίδιο ευθύνης φέρω εγώ για τις ήττες που ακύρωσα παίκτες 3 φορές. Δε πρόκειται να το ξανακάνω.
Ζητάω συγνώμη κ από τους παίκτες κ από την ομάδα.

Έχουμε μισό πρωτάθλημα μπροστά μας, να ενωθούμε σαν ομάδα κ να καταφέρουμε αυτά που πρέπει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://marvel.com/
chris7

chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : ΒΟΥΛΑ

9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]    9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   EmptyΠαρ Νοε 18, 2011 7:58 pm

Aπόστολε, ο τελευταίος που φταίει είσαι εσύ!!!Είσαι αυτός που έχεις τον άχαρο ρόλο να κανονίζεις γιά όλους χωρίς να είσαι υποχρεωμένος.Αν κάποιοι δεν μπορούν να είναι συνεπείς το σίγουρο είναι οτί δεν φταίς καθόλου και θα είναι εντελώς άδικο να πεί κάποιος κάτι σε εσένα.

Για εχθές όπως σας είπα και αμέσως μετά τον αγώνα εγώ ένιωσα οτί όσο είχαμε δυνάμεις παίξαμε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια μας με πολύ ωραία μπάλα!!!αλλά είναι κρίμα που κουράστηκαμε και δεν μπορέσαμε να τους κοντράρουμε ως το τέλος.

Συγχαρήτηρια σε όλους τους παρόντες!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sideris

sideris


Αριθμός μηνυμάτων : 603
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Ultimate Universe

9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]    9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]   EmptyΔευ Νοε 21, 2011 10:06 am

Όχι ρε, απλά Κρίς προσπαθούσα να μη μαζευτούμε 8-9 άτομα γιατί κ αγωνιστικά μετά δε βρίσκει ρυθμό η ομάδα αλλά κ παικτικά δεν είναι πολύς ο χρόνος που αντιστοιχεί στον κάθε παίκτη. Δλδ για 50 λεπτά παιχνιδιού αντιστοιχεί περίπου 7 λεπτά στον καθένα...
Αλλά οκ, σίγουρα είναι καλύτερο από το να είμαστε 5.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://marvel.com/
 
9η Αγωνιστική Πέμπτη 17/11/11 - 21:30 - Gipedakia [σκορ: 5-13]
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Αθλητική Ομάδα :: Συναντήσεις-Προπονήσεις-
Μετάβαση σε: