6η Αγωνιστική Πέμπτη 27/10/11 - 21:00 - Gipedakia [σκορ: 6-1]

Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Ultimate Universe

6η Αγωνιστική Πέμπτη 27/10/11 - 21:00 - Gipedakia [σκορ: 6-1] Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 6η Αγωνιστική Πέμπτη 27/10/11 - 21:00 - Gipedakia [σκορ: 6-1]   6η Αγωνιστική Πέμπτη 27/10/11 - 21:00 - Gipedakia [σκορ: 6-1] EmptyΤετ Οκτ 26, 2011 10:11 am

Τόπος : Χαλκίδα!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 6η Αγωνιστική Πέμπτη 27/10/11 - 21:00 - Gipedakia [σκορ: 6-1]   6η Αγωνιστική Πέμπτη 27/10/11 - 21:00 - Gipedakia [σκορ: 6-1] EmptyΤετ Οκτ 26, 2011 11:06 am

Τόπος : ΒΟΥΛΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 6η Αγωνιστική Πέμπτη 27/10/11 - 21:00 - Gipedakia [σκορ: 6-1]   6η Αγωνιστική Πέμπτη 27/10/11 - 21:00 - Gipedakia [σκορ: 6-1] EmptyΤετ Οκτ 26, 2011 6:44 pm

Ηλικία : 42

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 6η Αγωνιστική Πέμπτη 27/10/11 - 21:00 - Gipedakia [σκορ: 6-1]   6η Αγωνιστική Πέμπτη 27/10/11 - 21:00 - Gipedakia [σκορ: 6-1] EmptyΣαβ Οκτ 29, 2011 1:31 pm

Τρία στο πρώτο, τρία πλην ένα στο δεύτερο...!

Για άλλη μια αγωνιστική παρουσιάστηκε πολύ σοβαρός και δυνατός ο Περισσός μέσα στο γήπεδο, παίρνοντας ακόμα μια εύκολη νίκη με μεγάλη διαφορά στο σκορ. Το 6-1 είναι απολύτως ρεαλιστικό και ίσως θα μπορούσε να ήταν ακόμα μεγαλύτερο, όχι μόνο γιατί χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά και γιατί ο αντίπαλος παρόλη την διαφορά του σκορ, εξακολουθούσε να αμύνεται μαζικά και δεν άφηνε χώρους για την ομάδα του PFC.

Χωρίς να έχει λοιπόν τους χώρους να αναπτυχθεί ο Περισσός, αρκέστηκε στην πίεση ψηλά εγκλωβίζοντας τους αντιπάλους, που σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο δεν μπόρεσαν να περάσουν την μεσαία γραμμή! Χωρίς να απειλείται, η ομάδα του Περισσού περίμενε απλά την ώρα να προηγηθεί και μετά από κάποιες ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά κατάφερε τελικά να ανοίξει το σκορ με τον Σωτήρη.Π με ωραίο πλασέ. Το 2-0 θα έρθει σχετικά γρήγορα μετά από εντυπωσιακή ομαδική προσπάθεια και τον Κώστα.Β να βγάζει παράλληλη ασίστ στον Βασίλη.Τ που θα κάνει εύκολα το γκολ. Προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή των αντιπάλων και αλλεπάλληλα σουτ, ο Χρήστος.Σ θα περάσει την μπάλα στον αμαρκάριστο Νίκο.Χ για να γίνει το 3-0, σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με την ίδια σοβαρότητα και αποτελεσματικότητα θα ξεκινήσει και το 2ο ημίχρονο ο Περισσός. Αν και το παιχνίδι είχε χάσει αρκετά την ομαλή ροή του, με τους αντίπαλους να προσπαθούν άναρχα να βγουν στην αντεπίθεση και τον PFC να κρατάει με ευκολία την μπάλα, η πίεση θα φέρει πολλές ευκαιρίες για την ομάδα μας. Με την υπομονή και την επιμονή του Βασίλη.Τ, ο οποίος πιέζοντας ψηλά θα καταφέρει να κλέψει σε δύο περιπτώσεις την μπάλα από την άμυνα των αντιπάλων, θα πετύχει δύο τέρματα μέσα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα και έτσι το σκορ θα φτάσει στα επίπεδα ασφαλείας του 5-0. Από κει και πέρα ο Περισσός θα κρατήσει απλά την μπάλα ώστε να περιμένει την ευκαιρία για κάποιο ίσως ακόμα τέρμα, που τελικά θα έρθει με τον Χρήστο.Σ να χρίζεται σκόρερ μετά από ωραία ενέργεια και ασιστ του -πολύ δραστήριου και πάλι- Βασίλη.Τ. Το μόνο που κατάφεραν οι αντίπαλοι είναι ότι είχαν μειώσει νωρίτερα το σκορ στο 5-1, με ένα τέρμα που θα δεχτεί ο Περισσός, και πάλι από κόρνερ, ως συνήθως στα τελευταία παιχνίδια. Το τελικό 6-1 λοιπόν δεν χρίζει αμφισβήτησης, και ο Περισσός θα καταφέρει εύκολα να διατηρηθεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας έχοντας πολύ σοβαρές πιθανότητες για την κατάκτηση του πρωταθλήματος!

Στις ευκαιρίες του αγώνα θα πρέπει να προστεθούν και τα αρκετά δοκάρια (4 στο σύνολο) για τον Περισσό, που θα μπορούσε βεβαίως να έχει ανεβάσει το σκορ σε πολύ υψηλότερα επίπεδα!

Κώστας (Τ)

MVP: Αν και δεν θα μπορούσε κάποιος εύκολα να ξεχωρίσει τον παίχτη που πρόσφερε τα περισσότερα για την νίκη στον αγώνα, σίγουρα ο Βασίλης.Τ με τα 3 τέρματα, αλλά και ο Κώστας.Β που πολλές φορές ακόμα και μόνος του κράτησε την άμυνα της ομάδας μακριά από δύσκολες καταστάσεις ξεχώρησαν έστω και για λίγο απο την πολλή καλή βραδιά που βρέθηκαν όλοι οι παίχτες του Περισσού!

Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης