3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3]

Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Ultimate Universe

3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3] Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3]   3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3] EmptyΤρι Οκτ 04, 2011 2:48 pm

Τόπος : ΒΟΥΛΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3]   3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3] EmptyΤρι Οκτ 04, 2011 4:58 pm

Α)Το 20:00 είναι σωστό Απόστολε?
Β)Πάμε γερά και συγκροτημένα παιδιά!!!!
sideris

sideris

Ηλικία : 41

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3]   3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3] EmptyΤετ Οκτ 05, 2011 8:22 am

Τόπος : Χαλκίδα!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3]   3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3] EmptyΤετ Οκτ 05, 2011 12:50 pm

Μπαλίτσα, μπαλίτσα, μπαλίτσα, μπαλίτσα, μπαλίτσα...!!!

Λογικά θα μπορέσω να έρθω κι εγώ...

Πάμε ΓΕΡΑ για το 3 στα 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Ο MPV του προηγούμενου αγώνα να έρθει οπωσδήποτε ε!!!!)

chris7

chris7

Ηλικία : 42

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3]   3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3] EmptyΠεμ Οκτ 06, 2011 12:41 pm

Θα έρθω Evil or Very Mad χαχαχαχαχαχαχαχ!!!! Very Happy
nikosjc
MoDeRaToR
nikosjc

Ηλικία : 42

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3]   3η Αγωνιστική Πέμπτη 06/10/11 - 20:00 - Gipedakia [σκορ:3-3] EmptyΠαρ Οκτ 07, 2011 9:13 am

Ατυχία ή…

Όπως και να το πεις, ατυχία, αστοχία… αχρηστία, το χθεσινό αποτέλεσμα ήταν σίγουρα άδικο για τον Περισσό. Με το σκορ στο ημίχρονο στο 3-1, με τις ευκαιρίες να έρχονται, αλλά να χάνονται σωρηδόν, η κατάληξη με το σκορ στο 3-3 είναι ένα άκρως αρνητικό αποτέλεσμα. Ειδικά όταν ο αντίπαλος είναι κάτω του μετρίου.

Το παιχνίδι, αν και ξεκίνησε με προσωρινές απουσίες και για τις δύο ομάδες παίζοντας με 5 παίχτες για αρκετά λεπτά, είχε πολλές ευκαιρίες από πλευράς Περισσού. Ο Χρήστος.Σ και ο Νίκος.Χ μπροστά, αλλά και ο Γιάννης.Θ παίζοντας λίγο πιο πίσω, πίεζαν πολύ στην επίθεση και έκαναν πολλές ευκαιρίες χωρίς να φέρουν κάποιο αποτέλεσμα. Στο πρώτο 10λεπτο όμως οι προσπάθειες έπιασαν τόπο και ο Γιάννης.Θ μετά από οργανωμένη επίθεση του Περισσού, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Σύντομα όμως, μετά από λάθος εκτίμηση του – κατ’ανάγκη τερματοφύλακα – Απόστολου.Σ με απ’ ευθείας εκτέλεση κόρνερ θα έρθει η ισοφάριση για τους αντιπάλους. Ο Περισσός όντας πολύ ανώτερος σε όλο αυτό το διάστημα, και χάνοντας ανεπανάληπτες ευκαιρίες σε τετ-α-τετ, και από κοντινά σουτ, θα καταφέρει τελικά να σκοράρει και μάλιστα 2 φορές σχεδόν από το κέντρο, με εντυπωσιακά δυνατά σουτ από τον Κώστα.Β κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενος με 3-1!

Το 2ο ημίχρονο θα βρει τους αντιπάλους να προσπαθούν να πιέσουν. Όμως ο Περισσός με την ποιότητα του θα κρατήσει το παιχνίδι ψηλά κάνοντας και πάλι πολλές ευκαιρίες. Σε κακή μέρα όμως επιθετικά όλη η ομάδα, είτε με λάθος σουτ, είτε με την μπάλα να σταματάει στα δοκάρια το σκορ δεν θα αλλάξει. Στα highlights του αγώνα μια εκπληκτική κούρσα του Απόστολου.Σ που θα περάσει σαν σταματημένο τον προσωπικό του αντίπαλο και απέναντι στον τερματοφύλακα θα πλασάρει άψογα, αλλά η μπάλα δεν θα του κάνει το χατίρι αφού θα σταματήσει στο δεξί κάθετο δοκάρι και θα περάσει άουτ. Μια ακόμα πολύ καλή φάση θα γίνει με τον Νίκο.Χ να τσιμπάει στον αέρα, εντελώς ανάποδα από το τέρμα, την μπάλα με ένα περίεργο γυριστό σουτ, αλλά και πάλι δεν θα βρει στόχο καταλήγοντας άουτ.

Και ενώ ο Περισσός έχανε τις ευκαιρίες, οι αντίπαλοι έπαιρναν θάρρος και πίεζαν όλο και περισσότερο στην επίθεση. Σε μια από τις αρκετές και ομολογουμένως περίπλοκες φάσεις στην άμυνα του PFC οι αντίπαλοι θα βρουν τον εύκολο τρόπο να σκοράρουν και πάλι από λάθος εκτίμηση σε κόρνερ, αυτή την φορά του Κώστα και έτσι 5 λεπτά πριν το τέλος θα μειώσουν σε 3-2. Μάλιστα 2 λεπτά πριν την λήξη σε μια ακόμα περίεργη φάση και αναμπουμπούλα στην άμυνα θα έρθει ακόμα ένα τέρμα και το 3-3! Τα τελευταία 2 λεπτά ο Περισσός θα καταφέρει και πάλι να χάσει ευκαιρίες, με μεγαλύτερη του Χρήστου.Σ που θα καταφέρει σε μια δύσκολη φάση να «κρεμάσει» τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ο οποίος με τα ακροδάχτυλα θα αλλάξει ελάχιστα την πορεία της μπάλας, τόσο ώστε να μην καταλήξει στα δίχτυα!

Στα αρνητικά του αγώνα ο μειωμένος χρόνος παιχνιδιού κατά τουλάχιστον 5 λεπτά λόγω κακής διαχείρισης της ώρας έναρξης από τους διοργανωτές, πράγμα που σίγουρα άγχωσε και πίεσε την ομάδα του περισσού και δεν της έδωσε την ευκαιρία να συνέλθει από το σοκ της ισοφάρισης, αν και το παιχνίδι όφειλε να το καθαρίσει από το πρώτο κιόλας ημίχρονο με τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν, ή ακόμα και στο 2 με την σκυτάλη των χαμένων ευκαιριών να παίρνει ο Νίκος.Χ που σε αρκετές φάσεις απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα δεν κατάφερε να βρει τον στόχο και να δώσει τον αέρα περισσότερων τερμάτων για την ομάδα του.

Κώστας (Τέρμα)

MVP αναμφίβολα ο Κώστας.Β με πολύ καλή εμφάνιση στην άμυνα, αλλά και σκοράροντας δις...

sideris

sideris

Ηλικία : 41

Ατυχία ή αλλιώς μαλακία...
Πάμε γερά να πάρουμε τον επόμενο αγώνα όπωσκαιδήποτε για να μη μας πάρει από κάτω.

Συγχαρήτηρια Νick για την περιγραφή!Το χεις πολύ περισσότερο από μένα!Πολύ ωραία τα πες.

Τόπος : Athina

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ MVP ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΧΤΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΟΤΗΤΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΗΛΑΔΗ ΞΕΧΑΣΕ Ο ΝΙΚΟΣ ΤΗΝ ΤΟΣΗ ΜΠΑΛΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ????????ΞΕΧΑΣΕ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???????????ΑΣ ΠΙΣΤΕΨΙΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΕΜΑΣ ΝΙΚΑΜΕ ΣΕ ΜΑΤΣ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΑ ΚΑΙ ΧΑΣΑΜΕ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΟΧΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΤΜΕ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΤΣ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΑΠΠΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΙΚΗΤΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΡΩΤΗΣΕ Ο ΚΩΣΤΑΣ (ΤΕΡΜΑ) ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ,ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ.
chris7

chris7

Ηλικία : 42

Κώστα συγχαρητήρια για την εμφάνιση και μακάρι να σε ακολουθήσουμε όλοι!!!
Πιστεύω για τον χθεσινό αγώνα οτί ήμασταν πολύ άτυχοι γενικώς.Η άτιμη η μπάλα ήταν πολύ πόρνη!

Επιστροφή στην κορυφή
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης